Kim jesteśmy

Kilka słów o tym czym jest Zinc Mecha i skąd się w ogóle wzięło.

O tym jak stałem się fanem Gundama i Gunpla

Dawno temu, w zamierzchłych latach dwutysięcznych miałem swój pierwszy kontakt z modelami robotów które jak się później okazało nazywane są Gunpla. Wtedy to właśnie na jednym z ówcześnie istniejących muzycznych kanałów zobaczyłem teledysk zespołu Linkin Park do utworu Somwhere I belong. Przez kilkanaście sekund widać na nim półkę z robotami. Wtedy jeszcze nie wiedziałem że to GP-01, Sazabi oraz Wing Zero Gundam. Zaintrygowany wspaniałymi maszynami zacząłem szukać i drążyć skąd one pochodzą. Cóż w czasach modemów dial-up na tej samej linii co domowy telefon nie było to zbyt proste zadanie. Ale po pewnym czasie dowiedziałem się czym jest Mobile Suit Gundam, obejrzałem OVA Endless Waltz ( w porażającej wtedy rozdzielczości 320×240 pikseli) i zacząłem zagłębiać się w mutiversum Gundam starając się gdzieś zdobyć swój upragniony pierwszy model – i jak się potem okazało, nie było to wcale takie proste.

 

Mieszkając w południowo-wschodniej części Polski, trafienie na coś tak nietypowego było szczególnie trudne, ale nie poddałem się i dzięki wiedzy którą zdobyłem na forach internetowych (wtedy miejscem z którego czerpałem najwięcej informacji była strona i forum BAKUC.com – dziś już niestety nieistniejąca).
Po pierwszym modelu przyszły następne, a przy nich pierwsze modyfikacje, malowanie, dioramy… Dość powiedzieć że wciągnąłem się na dobre. Choć tym co najbardziej mnie pchało do przodu wcale nie były modele tylko społeczność na jaką trafiłem. Naprawdę nietypowa zbieranina ludzi  z najróżniejszych stron świata o naprawdę różnym poziomie umiejętności. Setki, jeśli nie tysiące godzin spędzonych na wspólnej rozmowie przez skype, wymiany pomysłów, technik i trików spowodowało zawiązanie wielu przyjaźni które mam nadzieję zostaną ze mną na całe życie. 
Właśnie dlatego zawsze uważałem że jest to wspaniałe hobby.

Cynk Paweł

Zinc Mecha

Teraz, w roku 2020 mam okazję zbudować coś co miejmy nadzieję pozwoli innym na poznanie i dołączenie do tego wspaniałego świata. Dla mnie Zinc Mecha ma być czymś więcej niż tylko sklepem w którym każdy zainteresowany (Ci którzy jeszcze nie wiedzą że są zainteresowani wkrótce się o tym dowiedzą) Gunpla będzie mógł zaopatrzyć się zarówno w modele jak i farby czy narzędzia. Stopniowo chce pomóc w tworzeniu społeczności modelarzy i kolekcjonerów Gunpla, pomagając tak jak i mi wiele osób pomogło. 

Modele Gunpla są teraz dostępne bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Ale ciągle jeszcze brakuje miejsc w których można się doradzić i dobrać wszystko czego będziemy potrzebować. Zarówno dla początkujących jak i dla bardziej zaawansowanych. 

Stale rozszerzamy ofertę tak by wszystko czego zapragną fani Gunpla i Gundama (a także innych wielkich robotów) było dostępne w jednym miejscu. Jeżeli jest coś co chcielibyście tu zobaczyć – prosimy o informację, zrobimy wszystko co będzie możliwe.

Przyłącz się i pomóż nam spełnić marzenia

Chcemy stowrzyć miejsce w którym wszyscy fani wielkich robotów będą mieli dostęp do modeli, farb, narzędzi, akcesoriów, gadżetów i wielu innych rzeczy. Każdy zakup dokonany w sklepie to jeden krok bliżej do tego celu.

Scroll to Top